Jaka wódka na wesele

Jaka wódka na wesele – to jedno z głównych pytań jakie zadają sobie przyszli nowożeńcy.. No i racja, temat jest trudny. Wybór tego najpopularniejszego w Polsce trunku jest ogromny, a ceny bardzo zróżnicowane. Dodatkowo, jak twierdzą smakosze, niektóre wódki na początku są bardzo dobre, a po jakimś czasie po prostu „się psują”.

Wódki do 20 zł (lub w tych granicach)

Żytnia, Sobieski, Żołądkowa De-luxe.

Wódki te generalnie nie należą do najgorszych w smaku – w szczególności dobrze zmrożone : ) Na wesele proponujemy Sobieskiego, pomimo tego, że wszystkie są na podobnym poziomie to jednak Sobieski wygląda najbardziej ekskluzywnie.

Wódki w przedziale 25-30 zł

Finlandia, Pan Tadeusz, Wyborowa,

Dobry i patriotyczny wybór to Pan Tadeusz. Uważamy, że warto wspierać polski przemysł spirytusowy bo.. jest polski : ) Finlandia jest również bardzo dobrej jakości trunkiem, uważamy że Pan Tadeusz i Finlandia to gracze na prawie takim samym poziomie. Jeżeli chodzi o Wyborową, to z doświadczenia wiemy, że ma ona swoich przeciwników, więc na wesele raczej odradzamy.

Chcesz wyjść na świetnego organizatora? Nie zapomnij o wódce dla bezglutenowców!
Osób będących na diecie bezglutenowej jest coraz więcej (to jak z wegetarianizmem – staje się chyba modne : )). Takie osoby nie mogą pić wódki zbożowej.
Która wódka nie jest zbożowa?

LUKSUSOWA – wyprodukowana z ziemniaków.
Warto mieć kilka butelek w zapasie.. a nuż ktoś taki się trafi w Twojej rodzinie 😀

Wódki powyżej 30 zł

J.A. Baczewski, Absolut, Chopin.

Z tej trójki wybralibyśmy J.A. Baczewski i Chopin. Delikatne w smaku, nie trzeba zapijać (a nawet nie wolno!). Z tej trójki najtańszy jest Absolut, który również jest bardzo dobry, ale jeżeli ktoś na prawdę chce zaskoczyć swoich gości (i ma na to pieniądze) to polecamy pierwsze 2 pozycje.